play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
 • cover play_arrow

  FunFM

 • cover play_arrow

  FunFM EXTRA

Kultura

Tło

kultura

RSS Polsat News – Wiadomości – Kultura
 • Wypadek na planie filmu "Rust". Zapadł wyrok
  Zapadł wyrok w sprawie śmierci na planie filmu Rust. Za tragedię odpowie Hannah Gutierrez Reed - zbrojmistrzyni, która przygotowała broń używaną przez Aleca Baldwina.
 • Mastercard Off Camera 2024. Te filmy ubiegają się o nagrodę 100 tys. zł
  W Konkursie Polskich Filmów Fabularnych Mastercard OFF CAMERA każdego roku prezentowane jest to, co w rodzimej kinematografii ostatniego roku jest najciekawsze, najbardziej oryginalne i jednocześnie uniwersalne. Organizatorzy ogłosili nominowane m.in.: Biała odwaga, Grzyby, Horror Story, Imago, Znachor, Chcesz pokoju, szykuj się do wojny, Doppelgänger. Sobowtór, Kos czy Lęk.
 • Zmiany w instytutach. Bartłomiej Sienkiewicz podał szczegóły
  Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz odwołał z funkcji dyrektora Instytutu Solidarności i Męstwa im. Pileckiego Magdalenę Gowin, która została powołana na tę funkcję przez Piotra Glińskiego. Jako przyczynę podał poważne naruszenia proceduralne. To jednak nie koniec zmian. Minister odwołał też m.in. dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
 • Coraz więcej Polaków czyta. Raport Biblioteki Narodowej
  Coraz więcej Polaków czyta - wynika z raportu Biblioteki Narodowej. W 2023 roku 43 proc. przeczytało co najmniej jednej książki. To wzrost o dziewięć punktów procentowych. Polacy wyrażają także większe zainteresowanie bibliotekami. Widać to szczególnie wśród młodych mężczyzn.
 • USA. Na aukcję trafi rękopis "Znaku czterech" Conana Doyle'a. To książka o Sherlocku Holmesie
  Na nowojorską aukcję trafią listy Conan Doylea i jedyny rękopis Znaku czterech - słynnego opowiadania o detektywie Sherlocku Holmesie. Sothebys szacuje, że sam manuskrypt zostanie sprzedany za rekordową kwotę 1,2 miliona dolarów (około 5 mln złotych). Znak czterech został opublikowany w 1890 roku.
 • Barcelona. Katedra Sagrada Familia z terminem zakończenia budowy. Trwa od 144 lat
  Symbol Barcelony - katedra Sagrada Familia - ma zostać ostatecznie ukończona w 2026 roku. Jeśli termin zostanie dotrzymany, słynny budynek zostanie skończony po 144 latach od rozpoczęcia prac. Jednocześnie stałoby się to w setną rocznicę śmierci projektanta tej świątyni Antoniego Gaudiego.
 • Andrzej Grabowski w nowej roli. Wraca znany serial
  Ujawniono, kto przejmie stery biura detektywistycznego postaci, w którą wcielał się Bronisław Cieślak. W nowej odsłonie serialu - Malanowski. Nowe rozdanie - kultowego głównego detektywa zagra Andrzej Grabowski.
 • Ernest Bryll nie żyje. Miał 89 lat
  Nie żyje Ernest Bryll - znany poeta i prozaik, dramatopisarz oraz krytyk filmowy. Informację o jego śmierci przekazało Stowarzyszenie Pisarzy Polskich. Miał 89 lat.
 • USA. Rodzina Sinead O'Connor ma prośbę do Donalda Trumpa. Dotyczy piosenek artystki
  Spadkobiercy Sinead OConnor zwrócili się do Donalda Trumpa z prośbą o zaprzestanie używania muzyki zmarłej artystki podczas wieców politycznych - przekazał portal BBC. W trakcie jednego ze takich spotkań zagrano Nothing Compares 2 U. Rodzina przekazała, że nie jest przesadą stwierdzenie, że Sinead byłaby zraniona i obrażona. Trump ubiega się o nominację w wyborach prezydenckich.
 • Agnieszka Holland laureatką nagrody za "osiągnięcia życia"
  Polską Nagrodę Filmową Orzeł 2024 za osiągnięcia życia trafi w ręce Agnieszki Holland. Decyzję podjęli członkowie Akademii Filmowej. Reżyserka odbierze nagrodę 4 marca w warszawskim Teatrze Polskim.

słuchaj w aplikacjach

0%