play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    FunFM

  • cover play_arrow

    FunFM EXTRA

News

Południowa Kalifornia może zakazać imprez w stylu rave

today8 stycznia, 2018 13

Tło
share close

Przełożona hrabstwa San Bernardino, Janice Rutherford, powiedziała we wtorek, że 24 maja umieści w porządku obrad zarządu punkt wzywający do zaprzestania imprez w stylu rave w amfiteatrze San Manuel w Devore.

Decyzja Rutherforda została podjęta w obliczu ciągłych i rosnących skarg mieszkańców Devore i Crestline na nadmierny hałas generowany przez elektroniczne pokazy tańca w obiekcie, głównie elektroniczne pokazy tańca Nocturnal Wonderland i Beyond Wonderland, aż do wczesnych godzin porannych. Mieszkańcy twierdzą, że muzyka jest tak głośna, że ​​okna się trzęsą, a ściany wibrują.

Oprócz hałasu koncerty przyciągają duży ruch, który więzi mieszkańców w ich domach i jest magnesem sprzyjającym szalejącemu zażywaniu i sprzedaży narkotyków, zgonów spowodowanych przedawkowaniem oraz nieprzyzwoitości w miejscach publicznych – twierdzą mieszkańcy.

Podczas posiedzenia zarządu 5 kwietnia Rutherford powiedział, że dziesiątki, jeśli nie setki mieszkańców skarżyły się na przedstawienia od ich rozpoczęcia w San Manuel Amphitheatre w 2013 r., kiedy hrabstwo podpisało umowę z Live Nation Worldwide.

Pokazy taneczne odbywały się wcześniej w National Orange Show Events Center w San Bernardino, ale ciągłe skargi mieszkańców i właścicieli firm o podobnym charakterze zmusiły je do przeniesienia.

Podczas spotkania Rady Nadzorczej w dniu 5 kwietnia Rutherford zapytał radcę hrabstwa Jeana-Rene Basle’a, jak najlepiej powołać się na postanowienie umowy hrabstwa z Live Nation umożliwiające okręgowi rozwiązanie umowy, jeśli występy taneczne staną się zagrożeniem dla bezpieczeństwa publicznego lub będą przedmiotem skargi mieszkańców dotyczące hałasu lub innych uciążliwych zachowań. Bazylea zasugerował, aby Rutherford przedstawił to zarządowi pod głosowanie.

Napisane przez: Konrad

Oceń

słuchaj w aplikacjach

0%