play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    FunFM

  • cover play_arrow

    FunFM EXTRA

Electronic music

5 elementów potrzebnych do osiągnięcia sukcesu w branży muzycznej

today26 lutego, 2018 32

Tło
share close

Za chwilę poznasz pięć kluczowych elementów, które zapewniły sukces w karierze wszystkich wielkich muzyków. Dopóki nie będziesz posiadać tych kluczowych elementów dla siebie, prawie niemożliwe będzie spełnienie Twoich muzycznych marzeń i zbudowanie udanej kariery w branży muzycznej.

Przeczytaj poniżej, aby odkryć te pięć kluczowych elementów i podjąć działania na podstawie zdobytych informacji:

Klucz sukcesu w karierze muzycznej nr 1 – nie wyznaczaj realistycznych celów

Żaden z najbardziej znanych i odnoszących sukcesy muzyków nie osiągnął swoich celów, myśląc realistycznie o tym, co wydawało się możliwe. Wręcz przeciwnie, skupili swój umysł jak laser TYLKO na tym, czego naprawdę chcieli. Kiedy ustalisz swoje cele zgodnie z tym, czego najbardziej pragniesz, będziesz znacznie bardziej zmotywowany do ich faktycznego osiągnięcia. Więcej o tym za chwilę…

Pomyśl o tym – który z poniższych wyborów zainspirowałby Cię do poświęcenia całego swojego czasu i energii na rozwój kariery muzycznej?:

Nagranie dema z zespołem i ewentualnie zagranie kilku koncertów w mieście.

Piszesz piosenki, które zajmują czołowe miejsca na listach przebojów dla zabójczego zespołu, a następnie promujesz swoją muzykę, wyruszając w ogromną światową trasę koncertową – grając na stadionach pełnych fanów, zarabiając mnóstwo pieniędzy wyłącznie na sprzedaży muzyki i nigdy więcej nie pracując regularnie.
Nawet jeśli Twoje cele w branży muzycznej są całkowicie niezwiązane z wydawaniem muzyki, zasada nadal ma zastosowanie: nie pozwalaj sobie na akceptowanie w swojej karierze muzycznej niczego mniejszego niż to, czego naprawdę chcesz, tylko po to, by zachować realizm. Życie jest zbyt cenne, aby je przeżyć, nie robiąc tego, czego naprawdę pragniesz. Kiedy wyznaczasz sobie cele, które Cię nie inspirują, jest prawie pewne, że NIGDY nie osiągniesz w muzyce tego, czego naprawdę pragniesz.

Wszystkie największe gwiazdy rocka to ludzie tacy jak Ty. Zaczęli od małych rzeczy – niezależnie od tego, czy byli bankrutami, nie mieli pojęcia, jak poradzą sobie w muzyce, brakowało im talentu muzycznego, czy nie mieli zespołu, z którym mogliby grać… Wyobraźcie sobie, gdzie byliby teraz, gdyby sobie to powiedzieli ich marzenia o karierze muzycznej były nierealne lub wydawały się niemożliwe. Cóż, oczywiście, że nie… podążali za swoimi marzeniami i je osiągnęli!

Musisz zrobić to samo, co oni. Zacznij budować swoją karierę muzyczną, koncentrując się na tym, czego CHCESZ, a nie na tym, co wydaje się możliwe.

Klucz sukcesu w karierze muzycznej nr 2 – Urzeczywistnij swoje muzyczne marzenia, zanim staną się rzeczywistością

Muzycy, którzy w tej branży nigdy nie osiągnęli niczego znaczącego, budują ścieżki do swoich celów zaczynając od miejsca, w którym znajdują się w chwili obecnej.

Z drugiej strony muzycy, którzy odnoszą wielkie sukcesy, robią coś zupełnie innego. Planują swoją karierę muzyczną zaczynając od końcowego punktu osiągnięcia swoich celów i cofając się do dnia dzisiejszego. Wyobrażają sobie, że osiągnęli już swoje główne cele, a następnie budują swoje życie wokół tej wizji. Jest to znacznie skuteczniejszy sposób dokładnego określenia działań wymaganych do ułożenia swojej kariery muzycznej.

Klucz sukcesu w karierze muzycznej nr 3 – zacznij żyć lub zacznij umierać

Dwa klucze, o których wspomniałem powyżej, mają kluczowe znaczenie w budowaniu udanej kariery muzycznej. Mając to na uwadze, potrzebujesz czegoś więcej niż tylko celów i planu działania, aby zrealizować swoje muzyczne marzenia. Każdego dnia musisz podejmować działania, aby przybliżyć się do swoich celów. Można by pomyśleć, że jest to powszechnie wiadomo, ale byłbyś zszokowany, jak wielu muzyków rezygnuje ze swoich muzycznych marzeń po prostu z powodu braku wysiłku (w zakresie podejmowania działań fizycznych).

Wyobraź sobie taki scenariusz (używam go jako inspiracji dla profesjonalnych muzyków, których jestem mentorem): Właśnie dowiedziałeś się o chorobie, na którą nabawiłeś się, która wymaga poważnej operacji. Jeśli nie podejmiesz tej operacji, masz gwarancję, że umrzesz w ciągu nie więcej niż pół roku. Co gorsza, operacja jest niezwykle kosztowna i nie może zostać pokryta przez firmę ubezpieczeniową (nie można też pożyczyć pieniędzy, aby za nią zapłacić). Masz więc decyzję do podjęcia: możesz pozwolić sobie na śmierć LUB możesz podjąć wszelkie niezbędne działania, aby zdobyć pieniądze potrzebne na operację.

Z pewnością ten przykład jest skrajny, ale doskonale ilustruje sposób myślenia, jaki trzeba mieć, aby zbudować udaną karierę muzyczną. Wykonywanie wielkich ruchów (poprzez podejmowanie działań) w swojej karierze muzycznej jest zupełnie inne niż siedzenie i czekanie, aż coś się wydarzy (pozwolenie sobie na „umrzeć”).

Mając to na uwadze, ciężka praca/konsekwentne działanie niekoniecznie oznacza sukces w karierze muzycznej, jeśli nie wiesz dokładnie, co powinieneś robić, aby osiągnąć swoje cele.

Klucz sukcesu w karierze muzycznej nr 4 – Miej OGROMNE powody, aby osiągnąć swoje muzyczne cele

Nieważne, co zrobisz, w Twoich planach dotyczących kariery muzycznej zawsze coś pójdzie nie tak. Ilekroć w swojej karierze muzycznej spotkasz się z nieoczekiwanymi wydarzeniami, jest to czas, w którym Twoje zaangażowanie zostanie wystawione na próbę. Oto kilka trudnych sytuacji, z którymi możesz się spotkać:

Pracując w codziennej pracy, której nienawidzisz, jednocześnie żałujesz, że nigdy nie opracowałeś planu awaryjnego na karierę muzyczną, który pomógłby Ci zarabiać na życie, robiąc to, co kochasz.
Grasz cały czas w kiepskich barach ze swoim zespołem, bo nie wiesz, jak przenieść się do większych lokali.
Próbujesz nagrać album, ale robisz to w niezwykle wolnym i frustrującym tempie, ponieważ nigdy nie ćwiczyłeś rozwijania swoich umiejętności nagrywania.
Praca z pozbawionymi motywacji członkami zespołu, którzy przygnębiają Ciebie (i cały zespół).
Nie rozumiesz, jak przyciągnąć więcej fanów muzyki do słuchania muzyki, nad którą tak ciężko pracowałeś.
Oto, co musisz zrobić, aby utrzymać swoje zaangażowanie i poświęcenie w osiąganiu celów związanych z karierą muzyczną:

Wyjmij kartkę papieru, która zawiera listę Twoich spisanych celów (które umieściłeś w kluczu nr 1 powyżej). Następnie obok każdego z nich zapisz główne POWODY, dla których je realizujesz. Do każdego muzycznego celu, jaki masz, odpowiedz na pytanie: „Dlaczego chcę to osiągnąć?” Zanim zapiszesz swoją odpowiedź, poświęć dużo czasu na myślenie o tym w przypadku każdego celu i przeglądaj swoje cele/powody dwa razy dziennie.

Kiedy to zrobisz, rozwiniesz umiejętność utrzymywania motywacji i skupiania się na głównych powodach osiągnięcia swoich celów. Pomoże ci to iść naprzód w trudnych czasach, gdy twoje poświęcenie zostanie wystawione na próbę.

Klucz sukcesu w karierze muzycznej nr 5 – Nie próbuj budować swojej kariery muzycznej z zawiązanymi oczami

Kiedy już będziesz w posiadaniu wszystkich 4 kluczy wymienionych powyżej, nadal istnieje możliwość, że Twoja kariera muzyczna pójdzie donikąd. Dzieje się tak, gdy nie jesteś pewien, co zrobić, aby osiągnąć sukces, (nieświadomie) sabotujesz siebie lub brakuje Ci skutecznych strategii, które pomogą Ci osiągnąć Twoje muzyczne cele. Ostatnim kluczem niezbędnym do zbudowania udanej kariery w branży muzycznej jest szkolenie pod okiem mentora, który ma doświadczenie w pomaganiu muzykom w wyniesieniu ich kariery na najwyższy poziom.

Prawdziwie skuteczny mentor nie powie Ci po prostu, co musisz zrobić, aby odnieść sukces w branży muzycznej. Pomoże ci wykorzystać wszystkie mocne strony, które zbudowałeś podczas opracowywania pierwszych czterech klawiszy i poprowadzi cię na właściwą ścieżkę wiodącą do sukcesu, jednocześnie zapobiegając popełnianiu tych samych błędów, które popełniają nieudani muzycy. Bez tego rodzaju szkolenia zasadniczo próbujesz budować swoją karierę muzyczną z zawiązanymi oczami – całkowicie nieświadomy najlepszych sposobów na osiągnięcie sukcesu, wykorzystując swoje obecne umiejętności i wiedzę.

Teraz, gdy znasz już pięć kluczy, które stanowią podstawę udanej kariery muzycznej, oto kroki, które powinieneś teraz podjąć:

1. Skoncentruj się na zdobyciu wszystkich brakujących kluczy, których aktualnie nie posiadasz.

2. Pracę z doświadczonym mentorem kariery muzycznej, aby szybko osiągnąć swoje największe muzyczne cele.
Tom Hess jest mentorem kariery muzycznej, muzykiem koncertującym i gitarzystą. Prowadzi lekcje gry na gitarze online dla muzyków na całym świecie i doradza muzykom, jak zbudować udaną karierę muzyczną. Odwiedź jego stronę internetową, aby uzyskać instrukcje muzyczne i uzyskać wiele bezpłatnych zasobów dla muzyków, które pomogą Ci rozpocząć karierę muzyczną i poznać przemysł muzyczny.

Napisane przez: Konrad

Oceń

Podobne posty

Ciekawostki

Już jest! Singiel pt. Ponad Dwie Dekady zespołu R.A.P

Juz jest! Zapraszamy Was do odsłuchu pierwszego singla z nadchodzącej płyty, zapowiada się ciekawie. Singla oczywiście usłyszycie na falach Radia FunFM! Serdecznie polecamy! A o to co o singlu napisali twórcy. Marzenia się spełnia i to właśnie zrobilismy Po "Ponad dwóch dekadach" przerwy przedstawiamy Wam pierwszy singiel z naszej nadchodzącej […]

today10 maja, 2024 63 2


słuchaj w aplikacjach

0%